Новые записи в блоге

Поради і пропозиції з приводу туристичного одягу і спорядження.

06.06.2016

Одяг і взуття ДЛЯ РІЗНИХ КЛІМАТИЧНИХ ЗОН.

При підготовці до походу, величезну роль грає правильність підбору одягу. При цьому має значення місцевість, в якій ви збираєтеся подорожувати. Щоб похід приніс очікуваний результат, одяг і взуття повинні відповідати району проведення вилазки.

Середня смуга і субтропіки багаті комахами. Вибір одягу для цих районів приблизно такий:

Одяг бажано мати міцний, щоб не пошкодити її об гілки і кущі;
Рукава і штанини краще нехай будуть довше. Це дозволить Вам заправити їх в рукавички і шкарпетки, щоб додатково захиститися від пошкоджень;
Запасіться сіткою накомарником. З огляду на, що темні кольори привертають комарів, а світлі відлякують - спробуйте підібрати накомарник світлішим.

Степові і пустельні райони мають свою особливість - це Сонце. Одяг в таких районах найзручніший довгий і вільий. Не забудьте прикрити від сонця голову і шию. Зручно в пустелях використовувати бурнус - шматок тканини, один кінець якого накидається на голову і притискається обручем, а другим за необхідності закривають обличчя.

Щоб не отримати опіків світлом, відбитим від піску роздягайтеся тільки в тіні. А щоб захистити від цього світла очі рекомендую користуватися темними окулярами або виготовте захист, прорізавши в смузі щільної тканини вузькі щілини. Для зручності носіння до таких «окулярами» пришивають тасьму або зав'язують її на потилиці вузлом. Краї прорізів бажано затемнити сажею.

Не забувайте, що зазвичай в степах і пустелях дуже холодні ночі. Готуючись до походу в такі райони, подбайте про теплий одяг.

Якщо Ви йдете по пустелі, постарайтеся йти у взутті. При ходьбі босоніж Ви можете, по-перше, обпалити або стерти ноги, а по-друге, при попаданні на солончаки або в бруд отримати лужної опік.

Йти по степу або пустелі найзручніше в чоботях. Якщо ж їх немає, виконайте наступне:

Відріжте від будь-якого підручного матеріалу дві смуги довжиною приблизно 120 см і шириною близько 10 см;
Ноги прямо у взутті щільно обмотайте ними по спіралі.
Цей метод допоможе Вам вберегтися від попадання у взуття піску. Якщо ж пісок або комахи все-таки потрапили - обов'язково витрушуйте їх.

Взимку або в холодному кліматі уважно стежте за тим, щоб одяг був сухий. Часто одяг зволожується через сильне потовиділення. Якщо Ви сильно потієте, спробуйте зняти зайвий одяг, але тільки не вітрозахисний.

Взуття в такій місцевості краще підбирати таку, щоб під неї можна було намотати дві онучі або одягнути дві шкарпетки. Ще рекомендую вкласти в чобіт або черевик повстяну устілку. У тому випадку, якщо Ви використовуєте онучі, не забувайте перемотувати їх на кожному привалі і робіть це так, щоб не утворювалися складки.

Слідкуйте за температурою рук і ніг. Ці частини тіла охолоджуються швидше за інших. Для того щоб не переохолодити ноги надягайте черевики розміром більше і теплі шкарпетки. Якщо теплих шкарпеток немає, одягніть дві пари звичайних, проклавши між ними мох, суху траву або пір'я.
Найбільше тепла віддає голова. Користуйтеся головними уборами.
Потіння призводить до швидкого переохолодження і знижує здатність одягу утримувати тепло. Прийміть заходи, щоб менше потіти.
Обтягуюча або щільно прилегла одяг заважає правильному кровообігу. Крім того, під таким одягом утворюється дуже маленька повітряна подушка, яка погано утримує тепло.

Вы будете первым!


captcha